Uroczystości upamiętnienia uczestników operacji lotniczej „Weller” 7 (ZDJĘCIA)

Uroczystości rozpoczęły się o złożenia kwiatów pod płytą poświęconą uczestnikom operacji „Weller 7” przy Urzędzie Gminy w Grabowie. Dokonali tego przedstawiciele naszej Fundacji  oraz przedstawiciele innych zaproszonych delegacji. Następnie w Paprotni rozpoczęła się uroczysta msza polowa po której zaprezentowany został specjalny program przygotowany przez zaproszonych uczniów.

Zaprezentowana została  też wystawa o Cichociemnym poruczniku Tadeuszu Kobylińskim „Hienie”, który skok do Kraju wykonał właśnie w Paprotni. Zdjęcia i dokumenty podarowała Fundacji pani Krystyna Havard z rodziny porucznika Tadeusza Kobylińskiego, która dysponuje prawami do zdjęć.

Wystawę przygotował Pan Benon Bujnowski, wicedyrektor Domu Kultury numer 2 w Lublinie oraz Pan Sławomir Snopek. Całość zakończyły wystąpienia wybranych gości.  Całość uroczystości zakończył pokaz skoków spadochronowych wykonany w okolicy gdzie 71 lat temu dokonano zrzutu Cichociemnych.

Fundacja im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej składa serdeczne podziękowania tym, którzy przyczynili się do urzeczywistnienia uroczystości poświęconej operacji lotniczej „Weller 7”:

– Firmie Militaria.pl sponsorowi uroczystości,
– Rodzinom Cichociemnych,
– Żołnierzom Szarych Szeregów,
– Pani Alicji Obrębowskiej,
– Państwu Ewie i Piotrowi Mrazkom,
– Posłowi na Sejm RP panu Dariuszowi Bąkowi,
– Harcerzom z Okęcia,
– Związkowi Polskich Spadochroniarzy – Oddział z Warszawy,
– Żołnierzom Jednostki Wojskowej GROM,
– Staroście powiatu Kozienickiego panu Januszowi Stąpórowi,
– Nadleśnictwu Dobieszyn,
– Wójtowi Gminy Głowaczów Panu Grzegorzowi Małaśnickiemu,
– Zespołowi Szkół w Grabowie nad Pilicą,
– Księdzu Stanisławowi Drągowi,
– Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipy,
– Policji z Kozienic,
– Służbom Medycznym z Kozienic,
oraz wszystkim osobom, które uczciły pamięć uczestników operacji lotniczej „Weller 7”.