Obóz w Janowie Lubelskim 15 – 25 lipca 2016
Obóz w Janowie Lubelskim 15 – 25 lipca 2016

Właśnie rozpoczyna się w Janowie Lubelskim obóz Fundacji dla 80 dzieci ze szkół imienia Cichociemnych lub współpracujących z Fundacją. Sponsorami obozu są Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazowe.

Janów Lubelski położony jest na skraju jednego z największych kompleksów leśnych w Polsce w otulinie Parku Krajobrazowego „Lasy Janowskie”. Ośrodek Sportu i Rekreacji „Zalew” położony jest 2 km od Janowa Lubelskiego na wyspie Zalewu Janowskiego w otoczeniu Parku Krajobrazowego Lasów Janowskich na skraju Niziny Sandomierskiej i Roztocza. To położenie zapewnia unikalny mikroklimat, który sprawia, że wypoczynek jest prawdziwą radością.

Program obozu

W programie letniego wypoczynku znajdą się zajęcia sportowe oraz edukacyjne, ale nadrzędnym jego celem jest integracja i czynny wypoczynek dzieci i młodzieży w ośrodku wypoczynkowym z doskonałą infrastrukturą rekreacyjno-sportową, nabywanie lub kontynuowanie umiejętności, zainteresowań i pasji, a także przybliżenie dzieciom i młodzieży historii Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.
Sąsiedztwo lasu, wody, przyrody to naturalne walory do wspaniałego wypoczynku dla każdego człowieka. Pragniemy również ten wypoczynek uatrakcyjnić zajęciami z zakresu surwiwalu, samoobrony oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W programie obozu znajdą się m.in.: zajęcia w parku linowym, olimpiada sportowa, przeprawa terenowo-bagienna, wycieczka samochodami terenowymi po Lasach Janowskich, wycieczka do Aqua Parku w Janowie Lubelskim, wycieczki rowerowe, ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki, gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, zajęcia terenowe, konkursy, kąpiele w jeziorze, korzystanie ze sprzętu pływającego (rowerki wodne, kajaki).
Podczas obozu, jeżeli pozwoli na to jego stan zdrowia, obecny będzie Cichociemny – kpt. Aleksander Tarnawski.

Na terenie ośrodka:
– świetlica wyposażona w sprzęt audio-video, sala treningowa,
– stołówka,
– boiska do piłki koszykowej, nożnej, siatkowej, siatkówki plażowej,
– wypożyczalnia sprzętu wodnego (rowery wodne, kajaki),
– wypożyczalnia rowerów,
– zaciszne i urokliwe miejsce na ogniska i grilla,
– punkt sanitarny – lekarz i pielęgniarka,

W pobliżu:
– nowoczesny park linowy, ścieżka zdrowia,
– strzeżone kąpieliska,

Zapewniamy: zakwaterowanie i wyżywienie, realizację programu, ubezpieczenie NNW, korzystanie z sal dyskotekowo-tanecznych, świetlic oraz boisk sportowych, wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną, medyczną, instruktorską i ratowników WOPR
Zajęcia rekreacyjno-sportowe, wysokościowe odbywają się pod nadzorem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej.

https://www.facebook.com/obozfundacjiCC/

Sponsorzy: