Partnerzy Fundacji:
15 Lis

Konferencja na UJ „Wywalcz Polsce wolność lub zgiń!”

Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego zorganizowało konferencję, na której odbyły się trzy panele związane Cichociemnymi oraz kultywującymi ich tradycje żołnierzami JW Grom. konf

PANEL I poświęcony Cichociemnym
dr Agnieszka Polończyk — «Idea, nazwa, rekrutacja i szkolenie»
Bogdan Rowiński, Prezes Fundacji im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej — „Świadomość historyczna gimnazjalistów jako wyzwanie dla Fundacji

PANEL II  poświęcony Jednostce Wojskowej GROM
Gen. bryg. Jerzy Gut, były dowódca JW GROM, obecnie DKWS — «Geneza powstania Jednostki oraz przejęcie i kultywowanie dziedzictwa Cichociemnych przez Jednostkę Wojskową GROM (JW 2305)

PANEL III  poświęcony życiu żołnierzy po czynnej służbie
Grzegorz Wydrowski, Prezes Zarządu Fundacji SPRZYMIERZENI z GROM
Marcin Sikora — «Aktywizacja zawodowa byłych żołnierzy i funkcjonariuszy jednostek specjalnych»

kopacki

Wszelkie prawa zastrzeżone Fundacja im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.